 | |  |
|
| Hozzászólni csak bejelentkezés után lehet. |
|
|
|
|
|
| |
 | |  |
 | |  |
|
| |
 | |  |
|
Előzmény: hannibal (11594)
Láttál már galambfészket? Azt ugyan senki át nem telepíti. Néhány összedobott gally, örülnek, ha a tojások nem gurulnak ki belőle. Tavaly befészkelt hozzánk valami madárka, gőzöm sincs miféle, a fiókák kis punkok voltak, nagyon helyesek. A szülők meg picik és színesek. És az egész család irtó hangos. Pont a kutyaházak fölé bírtak fészkelni. Néhány nap után úgy döntöttem, hogy ez így nagyon nem lesz jó, mert amint a picik próbálnak repülni, egyenesen a huskyk szájában landolnak. Ezért egy jó nagy műanyag lapot toltam a fészek alá és áttettem a másik oldalára a háznak egy ugyanolyan helyre. Aztán estig aggódtam, mert mély csend volt, a kicsik nem kiabáltak a kajáért. Éjjel 1-kor írtam levelet az Ornitológiai Társaságnak, hogy mit csinálja, hogy a szülők megtalálják az új helyet. Azóta sem válaszoltak, de a béjbik hajnalban már nagyon éhesek voltak és visítoztak, a papa egyből tudta, hova kell tömködni a bogarakat.
|
| |
 | |  |
 | |  |
|
| |
 | |  |
|

Nappal szemben nem érdemes fotózni még UV szűrővel sem
|
| |
 | |  |
 | |  |
|
| |
 | |  |
|
Előzmény: rokaniko (11597)
De remélem, még fog.
|
| |
 | |  |
 | |  |
|
| |
 | |  |
|
Előzmény: hannibal (11596)
De, megkaptuk, köszi Nem jelentkezett még senki.
|
| |
 | |  |
 | |  |
|
| |
 | |  |
|
Előzmény: rokapu (11595)
Ki,ki.... küldtem mailt - nem kaptad meg?
|
| |
 | |  |
 | |  |
|
| |
 | |  |
|
Előzmény: hannibal (11594)
Jó ötlet!
Látom, kiszerettél belőlem és meg akarsz ölni. Galambfészket áttelepíteni  Akkor már inkább bengáli tigrissel pikézem vagy lőjön a szomszéd!
Megnéztem a talpam....csak emberszabású.
|
| |
 | |  |
 | |  |
|
| |
 | |  |
|
Előzmény: rokapu (11592)
Én állatvédő vok, akár 2 akár 4 lábú, ezért nem Akiteki ötletét tartanám a legjobbnak. Inkább át kéne telepíteni máshová a fészket. - Bár galambfészket átrakni nem kis feladat, mert a galamb rakja a leghevényeszettebbeket, és azt áttenni máshová - ember legyen a talpán!
|
| |
 | |  |
 | |  |
|
| |
 | |  |
|
Előzmény: rokapu (11592)
Adjak huskyt? Simán megfogják. Az öregek kedvenc szórakozása volt régen a téren a galambvadászat. Ha nem csapatostól voltak, akkor Akela szájában végezték. Derryke múltkor pórázon kapott el egyet a Madách téren. Azt hittem, hogy ááá, úgysem fogja meg. De egy ugrás és már kész.
|
| |
 | |  |
 | |  |
|
| |
 | |  |
|
Itt a tavasz, turbékolnak a galambok.
Már korábban írtam, hogy a mi kertünk rendelkezik a Föld legpöpecebb légvédelmével. Bármi repül át felettünk, a vipk hisztérikus üldözéses üvöltésbe kezdenek. Ez napi 100 alkalommal még jól tolerálható.....de idén is eltökélte egy galambpár, hogy nem a TESCO-ban fognak költeni, hanem nálunk. Hurrá! A háztól nem távolodnak el, leszállnak a fákra és pofátlan módon még a fűre is, a kerti tavacskához járnak vízért és romantikázni....plussz a visító vipik feje felett fél méterrel repkednek. A kutyáim nem esznek, nem isznak, nem pisilnek, csak őriznek és védenek! A szomszéd valószínűleg szintén hadrendbe áll majd, ha ez így folytatódik és valamilyen lopakodó rakétával kilő....engem.
Na most, hogy lehet hét szenvedélyes vadász whippetnek elmagyarázni, hogy a vadgalamb nem zsákmányállat / én viszont az leszek, ha ezt továbbra is így csinálják /
Most szobafogságon vannak a portám "túl éber"őrei, de őszig elég nyűgös lesz, ha mindenki itt bent megy ki.
Közben hallgatom, hogy a tubi itt turbékol az ablak alatt. Ez szórakozik velem! Tubi or not tubi? Ez itt a kérdés ...Ki a leggyengébb láncszem.....?
|
| |
 | |  |
 | |  |
|
| |
 | |  |
|
Miráékban nem csalódtam... nem adták fel és még jobban belehúztak


A nyúl elfutott át az úton, ezért a kutyáim megálltak, tilos átmenniük a korlát alatt. Azért visszafelé sem kocogtak Baloldalon Blade, jobbon Mira a háttérben a kis maszat Beelzebub.


Szerintem nagyon jól teljesítettek , pedig kanapé agarak
|
| |
 | |  |
|